فرناندز: ملی‌پوشان ایران عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی رقابت‌های جهانی از روز سه شنبه شب ۲۸ دی ماه با حضور ۱۶ تیم در قالب چهار گروه در شهر دمام عربستان آغاز شده است.

ایران در مرحله گروهی این رویداد در گروه دوم با تیم‌های عربستان، استرالیا و هند همگروه بود و توانست با کسب سه برد و شش امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله دوم شود.

تیم ایران با نتیجه ۳۲ بر ۱۰ برابر استرالیا پیروز شد. سپس در مقابل هند با نتیجه ۴۲ بر ۲۹ پیروز گردید. هندبالیست های کشورمان پنجشنبه شب ۳۰ دی ماه هم در آخرین مسابقه مرحله گروهی برابر تیم عربستان میزبان این رقابت ها قرار گرفتند و توانستند با نمایش یک بازی زیبا با نتیجه ۲۴ بر ۲۰ به برتری رسیده و به عنوان صدرنشین راهی دور دوم شوند.

مانوئل فرناندز سرمربی اسپانیایی ایران پس از کسب پیروزی مقابل عربستان میزبان رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار کرد: واقعاً می‌خواهم بگویم که این همان پیروزی بود که ما بر روی آن کار کرده بودیم و برایش تلاش کرده بودیم. در وهله دوم می‌توانم بگویم که بازیکنان با استرس و ترس وارد زمین شدند؛ اما واقعیت این است که نیمه دوم یک نیمه فوق العاده، چه در فاز دفاع و چه در فاز حمله بود. البته که نباید نمایش فوق‌العاده دروازه‌بانمان را فراموش کنیم.

وی افزود: یک نکته مثبت دیگر این بود که ما تا آخر بازی حاشیه امنیتی برای خودمان ایجاد کردیم و می‌خواهم بگویم که نیمه دوم نیمه کاملی بود. عملکرد فوق العاده‌ای بود و به تمام بازیکنانمان تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم ملی هندبال ایران همچنین در مورد نیمه نخست دیدار مقابل عربستان اظهار کرد: اگر بخواهم در مورد تمامی بازی‌ها بگویم ما حتی در دو بازی اول هم که می‌دانستیم مقابل حریف برتری داریم، نیمه اول سختی داشتیم. در این بازی هم همان موضوع تکرار شد با وجود اینکه می دانستیم در برابر میزبان که تیم خوبی است بازی می‌کنیم.

فرناندز خاطر نشان کرد: در نیمه اول کمی عجله بازیکنان بیش از حد بود و تعجیل می‌کردند و ما از فلسفه تاکتیکی خود خارج شدیم و این موضوع کمی به ما ضربه زد. اما در نیمه دوم همان کاری را که باید می‌کردیم انجام دادیم با اختلاف چند گل جلو افتادیم و ریتم بازی را ما در دست گرفتیم.

سرمربی تیم ملی هندبال ایران همچنین در مورد جو حاکم بر سالن نیز اظهار کرد: شاید جو ورزشگاه باعث شد ارتباط من با بازیکنان سخت‌تر شود، البته من از زاویه دیگری این موضوع را می‌بینم. در هندبال همیشه جو تماشاچی وجود داشته و در این دو سال بخاطر کرونا این شرایط نبوده است. من ترجیح می‌دهم جو سالن زنده باشه، حتی اگر به ضرر ما باشه تا اینکه هیچ تماشاچی در سالن نباشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما یک بازی خیلی مهم را بردیم ولی از این مرحله وارد مرحله اصلی می شویم و باید متمرکز باشیم و بر روی هدف خود کار کنیم. ما فقط تا امشب می‌توانیم خوشحال باشیم و بعد باید برای موفقیت بجنگیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی رقابت‌های جهانی (لهستان – سوئد از ۲۸ دی الی ۱۱ بهمن ماه) به میزبانی دمام عربستان برگزار می‌شود و ۵ تیم جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب خواهند کرد.

فرناندز: ملی‌پوشان ایران عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند