دروازه‌بان تیم ملی هندبال: تک تک بازیکنان تلاش مثال‌زدنی داشتند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی رقابت‌های جهانی از روز سه شنبه شب ۲۸ دی ماه با حضور ۱۶ تیم در قالب چهار گروه در شهر دمام عربستان آغاز شده است. ایران در مرحله گروهی این رویداد در گروه دوم با تیم‌های عربستان، استرالیا و هند همگروه بود و توانست با کسب سه برد و شش امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله دوم شود.

تیم ایران با نتیجه ۳۲ بر ۱۰ برابر استرالیا پیروز شد. سپس در مقابل هند با نتیجه ۴۲ بر ۲۹ پیروز گردید. هندبالیست های کشورمان پنجشنبه شب ۳۰ دی ماه هم در آخرین مسابقه مرحله گروهی برابر تیم عربستان میزبان این رقابت ها قرار گرفتند و توانستند با نمایش یک بازی زیبا با نتیجه ۲۴ بر ۲۰ به برتری رسیده و به عنوان صدرنشین راهی دور دوم شوند.

در این بازی نفس گیر و زیبا، محمد سیاوشی به همراه سجاد استکی به عنوان بهترین بازیکنان تیم ایران در این پیروزی نقش به سزایی داشتند.

محمد سیاوشی پس از پیروزی تیم ملی هندبال کشورمان مقابل عربستان اظهار کرد: از همه تشکر می‌کنم. امروز شاهد بازی خیلی خوبی بودیم و در خاک عربستان توانستیم این تیم را با نتیجه خوبی از پیش رو برداریم.

وی افزود: در نیمه اول شرایط خوبی نداشتیم و کمی احساسی بازی کردیم اما در نیمه دوم تمام بازیکنان زحمت کشیدند و واقعاً دست تک تک آنها را می‌بوسم که با دفاعی جانانه و حمله‌های عالی تمام فرصت‌های خود را به گل تبدیل کنیم و برنده بازی شویم.

دروازه‌بان تیم ملی هندبال ایران در مورد جو سالن مسابقه عنوان کرد: ما دیگر به این شرایط عادت کرده‌ایم. با تجربه‌ای که بازیکنان دارند این شرایط نباید روی آنها تاثیر بگذارد. تماشاگران خوبی داشتند، اما جو سنگینی را ایجاد کرده بودند.

سیاوشی خاطرنشان کرد: امروز روز همه بازیکنان بود و من هم به عنوان آخرین نفر مجبور بودم بهترین عملکردم را داشته باشم تا زحمت بازیکنان به هدر نرود. خوشحالم که برنده شدیم و بازهم باید بگویم که دفاع خیلی خوبی داشتیم و از همه بازیکنان تشکر می‌کنم. بازهم خدا را شکر که در عربستان توانستیم به این پیروزی دست پیدا کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی رقابت‌های جهانی (لهستان – سوئد از ۲۸ دی الی ۱۱ بهمن ماه) به میزبانی دمام عربستان برگزار می‌شود و ۵ تیم جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب خواهند کرد.

دروازه‌بان تیم ملی هندبال: تک تک بازیکنان تلاش مثال‌زدنی داشتند