افشاگری از یک اقدام عجیب در لیگ پومسه/ غافلگیری با ثبت نام فوری!

خبرگزاری مهر:

نیما مهربانی از مربیان پومسه ایران با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: طبق برنامه قرار است لیگ برتر پومسه شنبه ۹ بهمن ماه آغاز شود. در حالی که زمان ثبت نام مدت‌ها قبل به پایان رسیده است، ساعت ۱۰:۵۰ صبح روز چهارشنبه از سوی مسئول اجرایی لیگ برتر اعلام شد که برای پومسه ابداعی دو نفره سایت ساعت ۱۱ باز شده و تا ساعت ۱۴ علاقمندان می‌توانند ثبت نام کنند! این در حالی است که طبق روال قانونی اطلاعیه ثبت نام می‌بایست چند روز قبل در سایت فدراسیون منتشر شود که چنین نشد.

وی افزود: موضوع از این قرار است که در همان مهلت قانونی تنها دو تیم در این بخش ثبت نام کرده بودند و به درخواست این دو تیم و برای به حد نصاب رسیدن سایت باز شد. جالب‌تر اینجاست که طبق قوانین لیگ باید در هر رده سنی و تیمی ۴ شرکت کننده حضور داشته باشند تا امتیاز مدال‌ها در پایان لیگ محاسبه شود. در یک جدول گروهی تیمی سه نفره، سه تیم از یک باشگاه ثبت نام کرده بودند و تیم چهارم هم به همین شیوه از همان باشگاه ثبت نام شد. خیلی ساده‌تر باید این چنین عنوان کرد که قبل از شروع مسابقات، آقایان مدال‌ها را برای خود کنار گذاشته‌اند.

این کارشناس پومسه ادامه داد: دقایقی قبل از ارسال پیام توسط مسئول سازمان لیگ، یکی از مربیان تیم‌ها در تماسی با بنده موضوع را اعلام کرد و دلیل این تماس این بود که من اعتراض نکنم. چرا که تنها من دنبال گرفتن حق خودم هستم و باقی مربیان به دلیل برخی ملاحظات سکوت کرده و نظاره گر هستند. ولی ایشان نمی‌دانست هنوز پیامی در گروه ارسال نشده است. جای سوال است که این مربی چطور از موضوع ثبت نام اطلاع داشت و در کمتر از ۵ دقیقه یک تیم روی سایت ثبت نام کرد؟ تیم دیگر هم که از قبل با مسئولان برگزاری هماهنگ بود. اینکه چطور این دو تیم آمادگی ثبت نام داشتند و دیگران خبر نداشتند و اینکه چرا سازمان لیگ و فدراسیون زیر بار چنین کارهایی می‌رود مشخص نیست.

مهربانی در توضیح پومسه ابداعی گفت: مسابقات تیمی ابداعی دونفره در سطح جهان با حضور یک آقا و یک خانم انجام می‌شود اما در لیگ کشوری، با دو آقا در لیگ آقایان و در بخش بانوان دو خانم برگزار می‌شود در صورتی که این تصمیم از ریشه مشکل دارد و بدون معنا است.

این مربی پومسه تصریح کرد: پومسه و مسابقات آن مشکلات زیادی دارد که نمی‌دانیم اعتراض را به کجا ببریم. هیچ‌کسی پاسخگو نخواهد بود. با اعتراضی هم که بنده از ساعت ۱۱ روز چهارشنبه شروع کردم جواب مدیر برگزاری به سوال در مورد تأیید شدن این بی قانونی این بود: «سلام استاد نیما عزیز بله وقتی درخواستی آمده و مسئولان سازمان لیگ با در نظر گرفتن جوانب انجام دادند پس تأیید شده است»

وی افزود: به غیر از مسئله فوق، از ابتدای شروع ثبت نام، بازیکنانی در لیگ برتر نام نویسی کردند که هیچ مجوزی برای حضور در این مسابقات نداشتند. امیدواریم حداقل سازمان لیگ جلوی این بازیکنان را بگیرد که لیگ برتر لوث نشود و هر کسی از راه رسیده در لیگ برتر ثبت نام نکند.

مهربانی با بیان اینکه مشکلات پومسه ریشه‌ای است اظهار داشت: ۱۷ سال است که در بخش پومسه فعالیت می‌کنم و در یک دوره نیز توسط استاد «کانگ» به عنوان مربی تیم ملی دعوت به همکاری شدم، من برای پومسه ایران زحمات زیادی کشیده‌ام. بازیکنان ملی پوش زیادی تحویل فدراسیون تکواندو داده‌ام، اما هیچوقت به حقم نرسیدم.

وی در پایان گفت: به جرأت می گویم بسیاری از مشکلات فعلی تکواندو و جریانات اخیر هم تحت رهبری شخصی صورت می‌گیرد. پولادگر اطلاعی ندارد و یا به او اطلاعات غلط می‌دهند. افرادی هستند که وضع تکواندو را به این بحران رسانده‌اند و می‌دانند که با تغییر مدیریت، هیچ جایگاهی در فدراسیون ندارند و دست به هر کاری می‌زنند تا این اتفاق نیفتد. امیدواریم با تحویل حکم هادی ساعی اسطوره تکواندو ایران و جهان توسط وزیر ورزش با این دست مسائل برخورد شود تا دیگر این بی قانونی‌ها را در فدراسیون تکواندو نبینیم. همه جامعه تکواندو منتظر حضور استاد ساعی در رأس فدراسیون هستند تا شاهد از بین رفتن برخی مشکلات ریشه‌ای در تکواندو باشیم.

افشاگری از یک اقدام عجیب در لیگ پومسه/ غافلگیری با ثبت نام فوری!