تشریح وضعیت شمشیربازان کرونایی ایران در قرنطینه روسیه

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه که به منظور حضور در رقابت‌های بین المللی و برگزاری اردوی مشترک به روسیه سفر کرده بودند به دلیل ابتلا به کرونا در قرنطینه به سر می‌برند.

محمد رضایی یکی از ملی پوشان اسلحه اپه است که نتیجه تست کرونای او مثبت اعلام شده و به همینی دلیل در قرنطینه به سر می‌برد.

این شمشیرباز در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت خود و هم تیمی‌هایش توضیح داد و گفت: وقتی وارد روسیه شدیم از همه اعضای تیم تست کرونا گرفته شد و نتیجه همه هم منفی اعلام شد. اینگونه مجوز شرکت در مسابقات را گرفتیم و دیدارهای خود را برگزار کردیم.

وی ادامه داد: از ابتدا قرار بر این بود که بعد از اتمام مسابقات بین المللی روسیه، اردویی مشترک با تیم میزبان داشته باشیم. به همین دلیل پس از اتمام مسابقات و برای ورود به کمپ روسیه یک مرحله تست دیگر از اعضای تیم گرفته شد. در این مرحله نتیجه تست مهدی رحیم‌زاده فرجی سرمربی تیم به همراه محمد شجاعی و محمدرضا وثوقی مثبت اعلام شد و آنها را به قرنطینه بردند.

این ملی پوش شمشیربازی اسلحه اپه که در مسابقات روسیه صاحب جایگاه هفدهم شد، ادامه داد: دو روز پیش مجدد از دیگر اعضای تیم تست گرفته شد تا اطمینان حاصل شود که مورد مبتلا به کرونا نداریم اما در این مرحله تست من و احمدرضا کنعانی هم مثبت اعلام شد و به همین دلیل ما دو نفر هم به قرنطینه رفتیم.

تشریح وضعیت شمشیربازان کرونایی ایران در قرنطینه روسیه

رضایی با بیان اینکه محل قرنطینه در هتل مخصوص فدراسیون شمشیربازی روسیه در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: هتل تقریباً خالی است و از این حیث برای قرنطینه مناسب است. البته حال عمومی سه نفر از ما خوب است اما دو نفر شرایط بدتری دارند و به نیازمند مراقبت‌های بیشتری هستند.

وی در مورد زمان بازگشت تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه به کشور گفت: طبق مکاتباتی که داشته‌ایم باید هر یک از ما قرنطینه ۱۰ روزه را سپری کنیم سپس اجازه خروج از آن را به ما می‌دهند. البته قرار است طی روزهای آینده مجدد یک مرحله تست بدهیم تا وضعیتمان بهتر مشخص شود.

این ملی پوش شمشیربازی در مورد هزینه تست‌های کرونا در روسیه تصریح کرد: هزینه هر تست ۵ میلیون تومان می‌شود و فکر می‌کنم پرداخت آن با خودمان یعنی فدراسیون ایران است. پرداخت هزینه‌های غذا، هتل و حضور در مسابقات کاملاً با فدراسیون ایران بود، پس قاعدتاً هزینه تست‌های کرونا هم با خودمان باید باشد.

رضایی تاکید کرد: مسئولان فدراسیون شمشیربازی طی این چند از تهران روز پیگیر وضعیت ما بوده‌اند. البته قرار بود ما در مسابقات جایزه بزرگ قطر هم شرکت داشته باشیم اما با مسائلی که با آن مواجه شدیم بعید است بتوانیم به این رقابت‌ها برسیم.

تشریح وضعیت شمشیربازان کرونایی ایران در قرنطینه روسیه