فوتبال ایران از سوءمدیریت لطمه خورده است

خبرگزاری مهر:

علیرضا پورمند در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نیم فصل اول لیگ بیست و یکم گفت: فوتبال ایران روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. اعتقاد دارم لیگ ما نسبت به سال گذشته از لحاظ کیفیت سیر نزولی داشته است. حذف دو تیم استقلال و پرسپولیس هم به فوتبال ملی ما آسیب خواهد زد و هم باعث خواهد شد لیگ ما باز هم کیفیتش پایین‌تر بیاید. استانداردها در فوتبال ما رعایت نمی‌شود و این مساله هم باعث افت فوتبال ما شده است.

وی در مورد عملکرد تیم استقلال در نیم فصل اول گفت: آبی‌ها در چند سال گذشته به لحاظ مدیریتی ثبات نداشتند. نحوه قرارداد و پرداخت مبالغ بازیکنان در زمان مقرر انجام نمی‌شد و این یکی از مشکلات اصلی استقلال بود اما به لحاظ فنی مجیدی کار بزرگی در استقلال انجام داد. آمار ۲۱ گل زده و ۵ گل خورده نشان می‌دهد که این تیم در تمام خطوط عملکرد خوبی داشته است اما هنوز نقاط ضعفی دارد که باید برای نیم فصل دوم آنها را برطرف کند.

کاپیتان پیشین تراکتور خاطرنشان کرد: آبی‌ها نباید خروجی زیادی داشته باشند. این اتفاق در چند سال گذشته به استقلال ضربه زده است. کادر فنی باید نقاط ضعفش را ترمیم کند مسأله‌ای که در چند سال گذشته پرسپولیس رعایت کرد و چند بار به قهرمانی دست یافت. عملکرد مجیدی در استقلال خوب بوده است و اگر بتواند همین روند را ادامه بدهد به طور حتم به قهرمانی امیدوار خواهد بود.

پورمند در مورد وضعیت پرسپولیس هم گفت: یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس در چند فصل گذشته نداشتن جابجایی‌های زیاد بوده است، آنها تنها به ترمیم نقاط ضعف می‌پرداختند. فراز و نشیب زیاد داشتند ولی عملکرد خوبی در لیگ از خود به جا گذاشتند. فاصله امتیازی قرمزپوشان تهرانی با صدرنشین زیاد نیست و این نشان می‌دهد شرایط این تیم رو به بهبود است. یحیی گل محمدی اگر بتواند در نیم فصل نقاط ضعفش را ترمیم کند رقیب بسیار جدی برای قهرمانی استقلال خواهد بود. دو تیمی که این روزها همانند سال‌های پیش رده‌های اول و دوم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در مورد گل‌های خورده استقلال هم گفت: درست است آبی پوشان عملکرد خط دفاعی شان عالی بوده است اما گل‌هایی که خورده‌اند تا حدودی بچگانه بوده، مقابل آلومینیوم بعد از ۹۰ دقیقه نباید بازیکن دچار اشتباه فاحشی شود. در شأن استقلال نیست که چنین گل‌هایی را دریافت کند اما در مجموع هم استقلال و هم پرسپولیس نمایش قابل قبولی داشتند.

کاپیتان پیشین تراکتور در مورد حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان و اینکه برخی‌ها اعتقاد دارند این مساله به نفع فوتبال خواهد بود، گفت: حذف سرخابی‌ها از آسیا به نفع هیچکس نیست، هدف یک رقابت سالم است، حتی اگر عملکرد ضعیفی داشته باشیم. ما در آسیا هم قهرمان شده‌ایم و هم به فینال راه پیدا کرده‌ایم اما متأسفانه مشکلاتی وجود دارد که باعث شده دو تیم پرطرفدار ایران در آسیا از گردونه رقابت‌ها حذف شوند.

پورمند تاکید کرد: فوتبال ما از بحث مدیریتی آسیب دیده، تحصیلکرده‌های خوبی داریم که از آنها استفاده نمی‌کنیم. ایرادات AFC در شأن فوتبال ما نیست. متأسفانه برخی مشکلات فوتبالی که ایجاد شده فرافوتبالی است، بحث ترانزیت، اینترنت و مسائلی دیگر باعث شده تا سرخابی‌ها نتوانند در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم هر چه زودتر این مشکلات برطرف شود، فوتبال ما به حضور در آسیا نیاز دارد. باید تیم‌های استقلال و پرسپولیس در آسیا باشند تا شاهد رونق فوتبال مان هم در آسیا و هم در کشور خودمان باشیم.

فوتبال ایران از سوءمدیریت لطمه خورده است