قهرمان کشتی امیدهای جهان در آستانه بازگشت پرقدرت

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، امین میرزازاده فرنگی‌کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم تیم ملی یکی از ملی‌پوشان کشتی کشورمان است که روزهای پر فراز و نشیبی را در سالجاری پشت سر گذاشت. او اواسط امسال در حالی که قرار بود در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ به میدان برود به دلیل تست مثبت کرونا از همراهی این تیم بازماند. به همین دلیل به ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های قهرمانی امیدهای جهان پیوست که در نهایت توانست با وجود مصدومیت جدی از ناحیه مچ پا به مدال طلای امیدهای جهان برسد.

امین میرزاده که یکی از غایبان بزرگ رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی بود در این خصوص گفت: آسیب دیدگی من به حدی بود که باید بلافاصله وارد مرحله درمان می‌شدم که به همین دلیل نتوانستم در لیگ شرکت کنم. طبیعتاً از بحث مالی لیگ هم برخوردار نشدم، اما فرصتی شد تا به روند درمان و فیزیوتراپی و ریکاوری بپردازم و در فکر بازگشتی با قدرت به میدان باشم.

وی با اظهار امیدواری به اجرای چرخه انتخابی تیم ملی در سال جدید گفت: من با اجرای چرخه انتخابی عضو تیم ملی کشتی در المپیک توکیو شدم و پس از آن هم قرار بود در رقابت‌های جهانی شرکت کنم که به علت ابتلا به کرونا نتوانستم در این مسابقات حضور یابم و به مسابقات امیدهای جهان رفتم. از کادر فنی سپاسگزارم که به مدال آوران طلای امیدهای جهان نیز سهمیه حضور در مرحله نهایی انتخابی را داد.

میرزازاده در پایان ادامه داد: به نظر من چرخه انتخابی، بسیار خوب طراحی و تدارک دیده شد و وقتی که در این چرخه به اعضای تیم‌های جوانان و امید و مدال آوران نظامیان جهان اجازه حضور مستقیم در جام تختی داده می‌شود، نشان می‌دهد کادر فنی به دنبال کشف استعدادهای جوان و ایجاد انگیزه است. ضمن اینکه تلنگری هم به کشتی گیران مطرح محسوب می‌شود که باعث سازندگی و رقابتی سالم می‌شود.

قهرمان کشتی امیدهای جهان در آستانه بازگشت پرقدرت