باید زمان از دست رفته را جبران کنیم/ کار سختی برای قهرمانی داریم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، پس از دو سال وقفه در نهایت فروزان سلیمانی هدایت تیم ملی فوتسال زنان را برعهده گرفت و ملی‌پوشان به نخستین مرحله اردوی ملی دعوت شدند. تورنمنت فوتسال کافا بانوان از ۲۸ دی‌ماه تا ۸ بهمن ماه برگزار می‌شود و ملی‌پوشان کشورمان با تیم‌های قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان رقابت خواهند داشت.

فرزانه توسلی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آغاز اردوهای تیم‌ملی فوتسال زنان گفت: پس از دو سال و نیم اردوهای ملی از سر گرفته شد، ۱۹ بازیکن به اردو دعوت شدند و ۱۴ ملی‌پوش به مسابقات کافا اعزام می‌شوند. این اتفاق را به فال نیک خواهیم گرفت چراکه فوتسال به فراموشی سپرده شده بود و اینک بار دیگر شاهد برگزاری اردوهای ملی و اعزام مسابقات هستیم.

دروازه بان تیم‌ملی فوتسال زنان ادامه داد: در ۲ دوره مسابقات قهرمانی آسیا بازی‌های سختی در دیدار فینال مقابل تیم‌های تایلند و ژاپن داشتیم و توانستیم قهرمان آسیا شویم. این دوره کار بسیار سختی در پیش خواهیم داشت چراکه در این مدت ماه در رکود بوده‌ایم و حریفان در مسابقات خوبی شرکت کردند. کارمان سخت است و متأسفانه در بخش جوان گرایی نیز عملکرد خوبی نداشته‌ایم.

توسلی تاکید کرد: تنها چند بازیکن جوان در مسابقات لیگ دیده شده‌اند و پشتوانه‌سازی خوبی صورت نگرفته است. اگر قرار باشد در قهرمانی آسیا عنوان قهرمانی را کسب کنیم باید زمان از دست‌رفته را جبران کنیم و اردوها به‌صورت فشرده و دیدارهای تدارکاتی بیشتری برگزار شود تا خدا یاری کند و بتوانیم برای سومین بار قهرمانی را به دست آوریم.

گلر تیم‌ملی فوتسال درباره انتخاب فروزان سلیمانی نیز گفت: سلیمانی مربی باتجربه‌ای است، امیدوارم او بتواند به روند رو به رشد فوتسال کمک کند و بتوانیم بار دیگر جایگاه واقعی خود را در آسیا به دست آوریم.

 توسلی درباره حضورش در جمع ده گلر برتر سال ۲۰۲۱ نیز گفت: این عنوان را مدیون هم‌تیمی‌های خوبم در تیم سایپا هستم. اگر آن‌ها نبودند قطعاً نمی‌توانستم به این جایگاه برسم. از شهناز یاری و کادر فنی تیم سایپا نیز تشکر می‌کنم که کمک‌های آن‌ها باعث شد تا چنین عنوانی را به دست آورم.

وی در پایان گفت: امیدوارم که با شروع اردوهای تیم‌ملی، خبرنگاران و رسانه بیشتر از گذشته در کنار ما حضور داشته باشند تا فوتسال به‌حق واقعی خودش برسد.

باید زمان از دست رفته را جبران کنیم/ کار سختی برای قهرمانی داریم