گزارش استاندار خوزستان درباره مشکلات استان به هیات دولت ارائه شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه هیات دولت که صبح روز چهارشنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور برگزار شد، استاندار خوزستان گزارشی درخصوص مشکلات استان و راه‌حل‌ها، اقدامات انجام شده درخصوص بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا و نیز عملکرد استانداری در طول خدمت دولت سیزدهم، به هیات وزیران ارائه کرد.

هیات وزیران در جلسه امروز همچنین علیرضا فخاری را به عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تعیین کرد.

لایحه موافقتنامه بین ایران و ژاپن در زمینه کمک و همکاری متقابل اداری در امور گمرکی

هیات وزیران  امروز همچنین با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر لایحه موافقتنامه بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در زمینه کمک و همکاری متقابل اداری در امور گمرکی موافقت کرد.

لایحه موافقتنامه نظام ارتقای بازرگانی دوجانبه بین ایران و بلاروس

لایحه موافقتنامه نظام ارتقای بازرگانی دوجانبه بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس، از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات وزیران بود.

موافقت دولت با لایحه تصویب آیین نامه بین المللی ایمنی شناورهای تندرو ۱۹۹۴ (۱۳۷۳)

هیات وزیران در ادامه جلسه، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص لایحه تصویب آیین نامه بین المللی ایمنی شناورهای تندرو ۱۹۹۴ (۱۳۷۳) را تصویب کرد.

آیین‌نامه مذکور شامل الزاماتی برای طراحی و ساخت، تجهیزات مورد نیاز و شرایط عملیات و تعمیر و نگهداری شناورهای تندرو است که در سطح بین المللی فعالیت دارند.

هدف اصلی از این آیین‌نامه، تأمین ایمنی در سطح برابر با کشتی‌های معمولی است که به موجب کنوانسیون بین‌المللی نجات جان اشخاص در دریا ۱۹۷۴ (سولاس ۱۹۷۴) و کنوانسیون بین المللی خط شاهین کشتی ۱۹۶۶ باید از طریق استانداردهای ساختاری و تجهیزاتی و کنترل‌های عملیاتی دقیق تأمین شود.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

هیات وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

گزارش استاندار خوزستان درباره مشکلات استان به هیات دولت ارائه شد