امدادرسانی به مردم کرمان و سیستان‌وبلوچستان تا بازگشت آرامش ادامه می‌یابد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه از همان ابتدای جاری شدن سیل در منطقه جنوب شرق، یگان های مهندسی، هوانیروز و نیروی انسانی مجرب در منطقه حضور پیدا کردند و مشغول امداد رسانی شدند، افزود: پایگاه هوانیروز کرمان با ۲۱ سورتی پرواز به مناطق صعب العبور روستایی امداد رسانی کرد و هوانیروز ارتش با چندین فروند بالگرد به بیش از ۳۳۰ روستای جنوب کرمان که از طریق راه زمینی میسر نبود ناجی مردم منطقه شد.  

وی ادامه داد: ده‌ها تجهیزات اعم از بولدوزر، گریدر، بیل میکانیکی و مایلر از گروه ۴۵۵مهندسی ارتش جهت پاکسازی، لایروبی رودخانه ها، مسیل ها و جاده ها به مناطق رودبار، زهکلوت، منوجان و جیرفت اعزام شدند که تا امروز بخش وسیعی را بازگشایی کرده اند و ان‌شاالله در روزهای آتی تمامی بخش ها آماده و در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.  

فرمانده نیروی زمینی ارتش به امداد رسانی در استان سیستان و بلوچستان اشاره و تصریح کرد: با توجه به زیرآب رفتن دو شهر بخش جازموریان و دلگان و گلمورتی، نیروی زمینی ارتش با اعزام ۴ نفربر دوزیستی بی. تی. آر و سه دستگاه خودروی کرایس به جابجایی مردم و همچنین توزیع آذوقه و جیره و مواد غذایی در بین مردم پرداخته است.  

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه یکی از مهمترین کارهای ارتش، احداث خبازخانه های سیار در مناطق سیل زده بود که توسط تیپ ۳۸۸ نزاجا انجام شد، این اقدام را در تامین نان مورد نیاز مردم منطقه موثر دانست و گفت: امدادرسانی در دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان تا پایان ماموریت و آرامش نسبی مردم منطقه ادامه خواهد داشت.

امدادرسانی به مردم کرمان و سیستان‌وبلوچستان تا بازگشت آرامش ادامه می‌یابد