تصویب طرح تهاتر پروژه‌های ریلی با نفت در کمیسیون برنامه مجلس

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش  روز یکشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدمهدی مفتح در گفت وگویی در تشریح نشست امروز کمیسیون برنامه و وبودجه مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون گزارش کمیته امور اجتماعی و فرهنگی کمیسیون در خصوص طرح‌های استفساریه بند(و) تبصره(۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و استفساریه بند(ز) تبصره(۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور و گزارش کمیته اقتصادی در خصوص طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت در نشست این کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: طرح‌ استفساریه بند(و) تبصره(۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور سوالی را در خصوص اعمال مدرک تحصیلی سوم معلمان مطرح کرده بود که بعد از بررسی، پاسخ کمیته به این سوال، بله تشخیص داده شده بود و بعد از بررسی آن در کمیسیون، اعضا با تصویب آن موافقت کردند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استفساریه بعدی در خصوص تبدیل وضعیت حق‌التدریسی های جامانده قبل از سال ۹۲ شامل طرح مهرآفرین و قرآنی‌ها بود که بعد از بررسی مقرر شد، این طرح با ارجاع به کمیته امور اجتماعی و فرهنگی از نظر تعیین جزئیات و تعداد فرهنگیان مورد بررسی قرار بگیرد.

 وی اضافه کردک همچنین مقرر شد کمیسیون برنامه و بودجه طی نامه‌ای به وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری استخدامی علت عدم اجرای این قانون را تاکنون جویا شود و اگر مسئولان پاسخی در این مورد دارند به مجلس ارائه کنند.

مفتح در مورد طرح تهاتر فروش نفت هم گفت: طرح انجام پروژه های ریلی با تهاتر نفت دستور بعدی کمیسیون بود که بعد از بررسی گزارش کمیته، اعضا با این طرح موافقت کردند.

 وی ادامه داد: بر اساس این طرح به دولت اجازه داده می‌شود تا از طریق شرکت‌های تابعه وزارت نفت روزانه تا ۱ میلیون بشکه نفت خام به پیمانکاران در حوزه‌های تعریف شده در قانون تحویل دهد.

 به گفته سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، بر اساس این طرح پیمانکاران در ازای اقدامات خود بجای منابع مالی، نفت خام دریافت کرده و آن را در بازار بفروش می‌رسانند. گزارش دو طرح تصویب شده کمیسیون برای صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد تا در دستور کار برای بررسی قرار گیرد.

تصویب طرح تهاتر پروژه‌های ریلی با نفت در کمیسیون برنامه مجلس