تهدیدات غرب اعتبار خود را از دست داده است

خبرگزاری ایرنا :

تهران – ایرنا – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلایلی چون افزایش دیپلماسی اقتصادی و تجارت بین المللی ایران، معتبر نبودن تهدیدات نظامی و احیای غنی‌سازی در کشور، غربی‌ها حاضر در مذاکرات هسته‌ای مجبور به امتیاز دهی هستند.

«ابراهیم رضایی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره دور جدید مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها گفت: ایران با عزم و اراده جدی در مذاکرات حضور یافته است. البته عزم و اراده جدی به معنای عجول بودن تیم مذاکره کننده نیست که به هر توافقی تن بدهند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه تیم ایران در وین براساس راهبرد اعلام شده نظام، برای رفع تحریم‌های ظالمانه تلاش می‌کند، اظهار کرد: غربی‌ها و جریان غربگرای داخلی تمام تلاششان این است که تیم مذاکره‌کننده وارد حاشیه شود و طرح مسائلی از جمله تعداد نفرات تیم مذاکره کننده از جمله این حواشی است.

رضایی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران نباید اسیر فضاسازی رسانه‌ای و پروپاگاندای غربی‌ها و جریان غربگرای داخلی شود،‌ تاکید کرد: تمام تمرکز و تلاش تیم مذاکره کننده باید بر احقاق حقوق مردم و نظام باشد و این هم همان خواسته مردم در شرایط فعلی کشور است.

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه راهبرد نظام و تیم مذاکره کننده بیانات رهبر معظم انقلاب در ۲۹ دی‌ماه ۹۸ است،‌ گفت: ایشان به صراحت فرمودند که باید تحریم‌های ظالمانه رفع گردد و طرف مقابل تضمین دهد که بر تعهدات داده شده خود پایبند است.

وی ادامه داد: به دلایل مختلفی مانند گذار از پیک تاثیرگذاری تحریم‌ها، افزایش دیپلماسی اقتصادی و تجارت بین المللی ایران، معتبر نبودن تهدیدات سابق از جمله تهدیدات نظامی، احیای برگه‌های برنده ایران مانند غنی‌سازی و …. غربی‌ها مجبور به مذاکره و امتیازدهی هستند و تیم مذاکره کننده باید قدر این موقعیت را بداند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید تمام سرمایه‌گذاری تیم دیپلماسی وزارت خارجه، بر مذاکرات هسته‌ای معطوف شود، ادامه داد:  باید راهبرد وزارت خارجه در دولت جدید یک نگاه متوازن و ارتباط با همه کشورها از جمله کشورهای همسایه و به ویژه کشورهای اسلامی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم معطوف شود.این نگاه متوازن سبب خواهد شد، اقتصاد کشور شرطی نشود.

رضایی با بیان اینکه شرطی شدن اقتصاد در دوره و دولت قبل مذاکرات، باعث شد که با یک فراز و فرود سیاسی بازار و تولید ضربه ببیند، گفت: اصلی‌ترین کمکی که تیم دیپلماسی می‌تواند به بازار کشور انجام دهد، جلوگیری از شرطی شدن اقتصاد و بازار است که امیدواریم این هدف محقق شود.

به گزارش ایرنا، دومین مرحله از دور جدید مذاکرات ایران و 1+4 از روز گذشته( پنج‌شنبه ۱۸ آذرماه) با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با حضور نمایندگان دو طرف در حال برگزاری است.

تهدیدات غرب اعتبار خود را از دست داده است