نیروهای گزینش‌ مراقب باشند ذهنیت افراد نسبت به نظام خدشه‌دار نشود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، میثم لطیفی معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی در آیین تودیع و معارفه دبیر سابق و فعلی هیأت عالی گزینش کشور که امروز یکشنبه انجام شد، با بیان اینکه گزینش باید تحول‌خواه و هدایت‌گر باشد، گفت: باید به‌دنبال گزینش افراد صلاحیت‌دار و انتخاب بین خوب و خوب‌تر باشید.

وی بر همین اساس متذکر شد که گزینش باید با تأیید افراد دارای بالاترین سطح صلاحیت‌ها، سیستم را به سوی تعالی هدایت کند.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی با بیان اینکه گزینش‌گران بدانند که هر تصمیم آنان در تأیید یا رد یک فرد آثار مستقیم و غیرمستقیم گسترده و ماندگاری دارد، اظهار داشت: تصمیمات یک فرد تأیید شده از سوی گزینش می‌تواند همه کشور را حتی تا سالیان طولانی پس از پایان کار او تحت تأثیر قرار دهد و رد صلاحیت ناصحیح یک فرد نیز می‌تواند ذهنیت او و اطرافیانش را تحت تأثیر منفی قرار دهد.

لطیفی بر ضرورت بازطراحی نظام گزینش و استفاده از نظرات نخبگان و صاحب‌نظران در این زمینه تأکید و تصریح کرد: در انتخاب گزینش‌گران بیشترین دقت لازم را به کار بگیرید؛ چرا که آنها باید صلاحیت افراد را برای انتصاب به مدیریت‌ها بررسی کنند.

وی این نکته را هم متذکر شد که عملکرد گزینش باید به گونه‌ای باشد که مدیران آنها را مزاحم خود ندانسته، بلکه گزینش را چشم و بازوی مجموعه تحت مدیریت خود ببینند.

معاون رییس‌جمهور در امور اداری و استخدامی خاطر نشان کرد: به فرموده امیرالمومنین (ع) مردم بر دین و آیین حاکمان خود هستند؛ لذا باید در انتخاب و تأیید افراد دارای صلاحیت با دقت کامل عمل کرد تا بتوانیم با اصلاح مدیران و نظام اداری کشور، جامعه را به سوی اصلاح سوق دهیم.

لطیفی گفت که عملکرد و مواجهه گزینش‌گران با افراد، باید به شکلی باشد که ذهنیت آنها را نسبت به نظام خدشه‌دار نکند و حتی در صورت رد صلاحیت افراد، باید کرامت آنان حفظ شود.

در آیین تودیع و معارفه دبیر سابق و فعلی هیأت عالی گزینش کشور، حکم انتصاب علی حاجی‌خانی دبیر جدید هیأت عالی گزینش از سوی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی به وی اعطا و با اهدای لوح تقدیری از زحمات و تلاش‌های حمیدرضا شهبازی دبیر سابق این هیأت قدردانی شد.

نیروهای گزینش‌ مراقب باشند ذهنیت افراد نسبت به نظام خدشه‌دار نشود