ارتباط وزارت امورخارجه با حوزه علمیه همواره مستحکم بوده است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا از وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان در دیدار با حضرات آیات صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، نوری همدانی و سبحانی با ابراز خوشنودی از توفیق زیارت حرم حضرت معصومه (س) در ایام ولادت حضرت زینب (س) تصریح کرد: ارتباط وزارت امورخارجه با حوزه علمیه و مراجع عظام همواره مستحکم بوده و ما از رهنمودها و دعای خیر علمای بزرگوار قم همیشه بهره مند بوده ایم و امیدواریم این توفیق از ما سلب نشود.
 
امیر عبداللهیان در ادامه نشست های مذکور به تحولات منطقه، اولویت دولت سیزدهم در توسعه و تحکیم مناسبات با همسایگان، تحولات افغانستان و مذاکرات وین اشاره و تاکید کرد: سیاست ما توسعه روابط با جهان اسلام به ویژه کشورهای همسایه است.

وزیر امور خارجه تقویت دیپلماسی دینی در جهان امروز را مهم ارزیابی و تصریح کرد، حوزه علمیه ظرفیت بالایی در تعامل با موسسات دینی و رهبران فکری جهان دارد و ما در وزارت امور خارجه در حد توان تسهیل‌گر این موضوع خواهیم بود.

امیر عبداللهیان ضمن حضور در مرقد مطهر کریمه اهل بیت و زیارت حرم حضرت معصومه (س) گفت و گوی کوتاهی نیز با آیت الله سعیدی تولیت آستان و امام‌جمعه قم داشت.

ارتباط وزارت امورخارجه با حوزه علمیه همواره مستحکم بوده است