رئیس‌جمهور: ارتقای روابط تهران- باکو به همکاری‌های منطقه‌ای موثر منتهی می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش حوزه دولت ایرنا،  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر دوشنبه در دیدار «جیحون بایرام‌اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، ضمن استماع گزارش مفصل وی درباره افزایش رفت و آمدها و رایزنی‌های دیپلماتیک میان دو کشور و تأثیر آن بر گسترش روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و سیاسی، بر لزوم ایجاد گشایش‌های جدید در روابط تهران – باکو تأکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه محدودیتی برای تعمیق و تقویت روابط با جمهوری آذربایجان نداریم، افزود: ارتقای روابط خوب دو جانبه می‌تواند به همکاری‌های منطقه‌ای مؤثر منتهی شود.

آیت‌الله رئیسی همچنین با تأکید بر لزوم افزایش رفت و آمد مردم دو کشور، خاطرنشان کرد: تقویت روابط و تعاملات مردمی موجب تحکیم دوستی دو ملت می‌شود.

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد با سفر رئیس جمهور آذربایجان به تهران شاهد جهش در روابط دو کشور باشیم.

بایرام اف: مسائل منطقه باید بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود

«جیحون بایرام‌اف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به افزایش قابل توجه مراودات دیپلماتیک مقامات دو کشور و تأثیر قابل توجه آن بر سطح همکاری‌ها و مناسبات تصریح کرد: حجم تجارت میان ایران و جمهوری آذربایجان در سال گذشته میلادی و همچنین در ۵ ماهه نخست سال جاری میلادی افزایش چشمگیری داشته است.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان همچنین گزارش مفصلی از موضوعات مورد علاقه و مذاکره مقامات دو کشور ارائه و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان توافق دارند که مسائل منطقه باید توسط خود کشورهای منطقه و بدون دخالت بیگانگان حل و فصل شود.

رئیس‌جمهور: ارتقای روابط تهران- باکو به همکاری‌های منطقه‌ای موثر منتهی می‌شود