شهید سلیمانی، الگوی بی‌بدیل همه آزادمردان جهان است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز یکشنبه ایرنا،   جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در بیانیه‌ای نوشت: دو سال از شهادت سردار دل‌ها و مرد میدان جهاد و شهادت می‌گذرد. دنیای اسلام بالاخص جهان تشیع هنوز سوگوار از دست دادن مجاهدی خستگی‌ناپذیر، فرمانده‌ای شجاع، سرداری مهربان و مصداق واقعی “أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ” است.

جامعه اسلامی مهندسین افزود: رمز جاودانه شدن حاج قاسم سلیمانی همان است که خود گفت: «شرط شهید شدن، شهید بودن است» و حاج قاسم به خوبی این ایدئولوژی را در حیات پربرکت خویش در پیش گرفته بود.

بیانیه‌ جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: سردار دل‌ها، الگوی بی‌بدیلی برای همه آزادمردان جهان است. در جنگ با تروریست‌های تکفیری شجاعانه نبرد می‌کند و از صفیر گلوله‌ها هراسی ندارد و در عزای زهرای مرضیه(س) چنان با سوز و گداز می‌گرید که از او خاضع تر نمی‌توانی سراغ بگیری. به دشمن ایران چنان با خشم می‌نگرد و هل من مبارز می‌طلبد که ترامپ بدکار باید برای ترورش نقشه بکشد و در مواجهه با فرزندان شهدا چنان با فروتنی رفتار می‌کند که از او خاشع‌تر و مهربان‌تر نمی‌توانی بیابی.

این بیانیه ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی برای مدیران نیز الگو بود. الگوی در میدان بودن، الگوی خستگی ناپذیری، الگوی از خود گذشتن، الگوی ساده زیستن و در نهایت بر قلبها و دلها حکومت کردن. حاج قاسم مصداق «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ» بود که سرانجام انتظار وصالش به پایان رسید و با نوشیدن شهد شهادت، سر به دامان سیدالشهداء(ع) نهاد.

جامعه اسلامی مهندسین یادآور شد: امروز اگرچه حاج قاسم در میان ما نیست اما مکتب حاج قاسم زنده است. راه حاج قاسم که همان خط سرخ انبیاء و اولیاء است ادامه دارد. محور مقاومت به عنوان یادگار خون شریفش، پوزه استکبار و اذنابشان را در جای جای منطقه به خاک مالیده و فرزندان ایران زمین قصه دلاوریها و پهلوانی‌هایش را نسل به نسل خواهند گفت و شنید. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمود: «شهید سلیمانی برای دشمنانش خطرناکتر از سردار سلیمانی است» چرا که “یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ.

جامعه اسلامی مهندسین ضمن عرض تسلیت دومین سالگرد شهادت سردار دلها، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان با وفایش بالاخص شهید ابومهدی المهندس، عموم ملت بزرگ، با بصیرت و قدرشناس ایران را به حضور با شکوه در مراسمات بزرگداشت آن سردار سرافراز دعوت می‌نماید و به قاتلان آن شهید به خون غلتیده می‌گوید که خواب خوش بر شما تا روز انتقام حرام است و بدانید که پس از پس دادن انتقام آن خون مقدس، دنیا و آخرتتان مزبله‌ای بیش نخواهد بود.  
 

شهید سلیمانی، الگوی بی‌بدیل همه آزادمردان جهان است