ثبت نام‌ از داوطلبان نوجوان برای کارآزمایی بالینی واکسن برکت

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد حسینی با اعلام این خبر افزود: از هفته پایانی آبان‌ماه امسال پس از صدور مجوز وزارت بهداشت، مطالعات بالینی واکسن برکت بر روی داوطلبان ۱۲ تا ۱۸ ساله در تهران آغاز شد که در فاز اول به ۶۰ داوطلب واکسن تزریق می‌شود.

وی افزود: در فاز دوم و طبق پروتکل تعریف شده، ۴۴۰ داوطلب دیگر باید واکسن برکت و واکسن مقایسه‌ای را دریافت کنند که از امروز داوطلبان عزیز می‌توانند ازطریق تماس با سامانه ۴۰۳۰ و ورود به قسمت واکسن کوو ایران برکت، نسبت به ثبت‌نام در مطالعات اقدام نمایند.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و شرایط اپیدمی ویروس کووید و رفع نگرانی والدین محترم، تمام افرادی که در این مطالعات شرکت می‌کنند حتماً واکسن کرونا دریافت می‌کنند و برخلاف مطالعات بالینی بزرگسالان از پلاسیبو یا واکسن‌نما استفاده نخواهد شد.

مدیر اجرایی کارآزمایی بالینی نخستین واکسن ایرانی کرونا در خصوص شرایط افرادی که می‌توانند در این مرحله داوطلب شوند نیز گفت: کلیه افراد ۱۲ تا ۱۸ سال که تاکنون سابقه واکسیناسیون کووید ۱۹ نداشتند و هیچ نوع واکسن کرونایی در این مدت تزریق نکردند می‌توانند با ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

وی افزود: کارشناسان ما با داوطلبان محترم تماس می‌گیرند و سوالات و معاینات تکمیلی را انجام می‌دهند و در خصوص مراحل و زمان انجام تزریق به آنها اطلاعات لازم را ارائه می‌کنند.

حسینی در خصوص محل انجام مطالعات نیز گفت: کارآزمایی بالینی واکسن برکت در تهران انجام می‌شود و لذا کلیه افرادی که در تهران و شهرهای اطراف و به طور کل افرادی که امکان تردد به تهران دارند، می‌توانند داوطلب این مرحله از مطالعات برکت شوند.

ثبت نام‌ از داوطلبان نوجوان برای کارآزمایی بالینی واکسن برکت