واگذاری فعالیت‌های مجازی و آموزش‌های اساتید به معاونت فرهنگی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم، جلسه معاونین فرهنگی دانشگاه‌های برتر سراسر کشور روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه با حضور محمد علی اسلامی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و معاونین فرهنگی دانشگاه‌های برتر سراسر کشور در باغ موزه نگارستان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این جلسه گفت: در حال حاضر باید راهبردهای جدی‌تری نسبت به وضع موجود برای تعالی حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها به‌کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار زیادی در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم وجود دارد، افزود: اداره فعالیت‌های مجازی و آموزش‌های اساتید به دستور وزیر علوم به وظایف اداره کل فرهنگی و اجتماعی افزوده شد.

اسلامی گفت: باوجود حدود ده‌هزار انجمن علمی دانشجویی، هفت هزار کانون فرهنگی و سه هزار و پانصد نشریه دانشجویی و پنج اتحادیه بزرگ دانشجویی در کشور، متأسفانه سیاست‌گذاری‌هایی در این حوزه‌ها صورت نگرفته و از حداکثر ظرفیت‌های آنها استفاده نشده است.

وی با تاکید بر اینکه به فعالیت‌های گذشته باید آسیب‌شناسانه نگاه کرد، گفت: در طول دو سال گذشته از بودجه در نظر گرفته شده برای معاونت فرهنگی، ده درصد آن محقق شده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه بحث ارتقای «هویت ملی و دینی» از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر نقش‌آفرینی ملی شکل بگیرد انگیزه‌ها افزایش می‌یابد.

در بخش دوم جلسه شیوه‌نامه مدیریت فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در دوران پسا کرونا مورد بررسی قرار گرفت و اعضای حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را مطرح کردند.


واگذاری فعالیت‌های مجازی و آموزش‌های اساتید به معاونت فرهنگی