ماجرای دستور عجیب آقای وزیر!/ تنبلی نکنید، بلوک بگذارید بچه‌ها داخل بروند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش صبح روز جمعه اول بهمن 1400 در ادامه سفر دو روزه خود به استان‌های اصفهان و قم، تصمیم گرفت به صورت سرزده از مدارس مناطق سیل زده استان هرمزگان و کرمان بازدید کند. اما از این سفر کلیپی کوتاهی با عنوان «دستور عجیب وزیر آموزش و پرورش به مدرسه سیل‌زده در منوجان(جنوب کرمان): صد تا دویست‌ تا بلوک بگذارید بچه‌ها بروند داخل» منتشر شده است.

برای اینکه ببینیم جریان این اتفاق چیست، به سراغ مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور رفتیم چرا که او نیز در این سفر و در این کلیپ حضور دارد.

در این کلیپ کوتاه وزیر می‌گوید: «صد تا دویست‌ تا بلوک بگذارید بچه‌ها بروند داخل، تنبلی نکنید» در ادامه وی رو به مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه می‌دهد: «بیا بلوک بیاوریم و دو نفری این را درست کنیم»

رخشانی مهر در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: وزیر آموزش و پرورش روز گذشته از مدارس سیل‌زده استان‌های کرمان و هرمزگان بازدید کرد. در یکی از بازدیدها، وقتی مدرسه‌ای را دیدیم که سالم بود و فقط حیاط مدرسه را آب گرفته بود، این موضوع مطرح شد که چرا باید مدرسه تعطیل باشد. در آنجا وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد که حتی می توان تعداد بلوک قرار داد تا دانش‌آموزان بتوانند به مدرسه بروند.  

وی با بیان اینکه ساختمان این مدرسه سالم بود و آب نیز از سطح ساختمان مدرسه پایین‌تر بود، ادامه داد: برای اینگونه مدارس مقرر شد که دهیاری و شهرداری‌ها کف حیاط مدرسه را شن‌ریزی و مسطح کنند و اداره‌کل نوسازی مدارس استان، آسفالت و محوطه‌سازی را انجام دهد. 

 


ماجرای دستور عجیب آقای وزیر!/ تنبلی نکنید، بلوک بگذارید بچه‌ها داخل بروند