شناسایی هویت شهید آرمیده دردانشگاه علوم پزشکی ایران پس از۳۹سال انتظار

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی ایران از ۱۱ سال پیش میزبان دو شهید گمنام است که به تازگی هویت یکی از این شهدا به نام شهید حسن برادری سنجانی با آزمایش های دی ان ای هویت شناسایی شد و به ۳۹ سال چشم انتظاری خانواده او پایان داد.

شهید برادری سنجانی ۳۹ سال پیش در سن ۱۸ سالگی به شهادت رسید. او ۲۷ فروردین سال ۱۳۴۳ در تهران به دنیا آمد و در دوران نوجوانی به عرصه فعالیت در بسیج پرداخت و با شروع جنگ تحمیلی برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه اعزام شد.

شهید برادری سنجانی راهی جبهه شد تا اینکه چهارم خرداد ماه سال ۱۳۶۱ در سن ۱۸ سالگی و در عملیات بیت‌‎المقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این شهید دوران دفاع مقدس بعد از شهادت مفقودالاثر اعلام شد و به تازگی هویت وی از طریق آزمایش دی ان ای شناسایی شد. پیکر وی در عملیات تفحص در سال ۸۶ کشف و در جوار شهدای گمنام در دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران به خاک سپرده شد.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایران که ارج نهادن به مقام شامخ شهدا را از اهداف خود می‌دانستند، ۱۱ سال پیش ۲ شهید گمنام را در این دانشگاه تشییع و تدفین کردند.

به همین منظور در دانشگاه علوم پزشکی ایران امروز سه‌شنبه مراسمی برای تکریم و استقبال از خانواده شهید بسیجی حسن برادری سنجانی همزمان با روز دانشجو  با حضور جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

اکنون پیکر مطهر دو شهید در دانشگاه علوم پزشکی ایران به خاک سپرده شده که شهید حسن برادری سنجانی یکی از این شهدا است.

حجت الاسلام محمود عیسوی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایران در این مراسم گفت: شهدا چشم و چراغ دانشگاه ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند و دانشگاهیان با شهدا انس دارند. یکی از نعمت های الهی که به دانشگاه ما عنایت شد، دفن ۲ شهید بود و بر خود می بالیم که هر روزمان را با این شهیدان آغاز می کنیم.

عیسوی تصریح کرد: آرزوی ما این است که خدواند این توفیق را بدهد که با پاک ترین مرگ که همان شهادت است از این دنیا برویم.

وی با اشاره به اینکه تقریبا ۱۱ سال پیش ۲ شهید گمنام را در این دانشگاه تشییع و تدفین شدند، گفت: در آن زمان احساس دوگانه ای داشتیم از طرفی خوشحال بودیم که دانشگاه ما متبرک به پیکر مطهر ۲ شهید می شود و از طرف دیگر به شدت نگران والدین این شهدا بودیم که نمی دانستند فرزند شهیدشان کجاست.

عیسوی ادامه داد: امروز بعد از ۱۱ سال یکی از شهدای آرمیده در این دانشگاه شناسایی شد و خوشحال هستیم که خانواده او را پیدا کردند. از صمیم دل خوشحال هستم که این خانواده با دیدن مزار شهیدشان شاد می شود.

شناسایی هویت شهید آرمیده دردانشگاه علوم پزشکی ایران پس از۳۹سال انتظار