ارتش یمن مواضع مزدوران اماراتی را با موشک در هم کوبید

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شامگاه امروز (چهارشنبه)، در بیانیه‌ای از حمله موشکی به مواضع مزدوران اماراتی و کشته شدن تعداد زیادی از آن‌ها خبر داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر اعلام کرد که ارتش یمن توانسته‌ جلوی پیشروی عناصر داعشی و مزدوران همسو با امارات به سمت مواضع نیروهای صنعاء در دو شهرستان «حریب» و «عین» را با وجود پشتیبانی هوایی فشرده بگیرد.

یحیی سریع با اشاره به اینکه مزدوران موفق به پیشروی نشده‌اند، خبر داد که خسارت‌های سنگینی به دشمن وارد شده است به‌نحوی که بیش از ۵۰ نفر از آن‌ها کشته و مجروح شده‌اند و تعدادی از خودروهای زرهی و ماشین آلات آن‌ها منهدم شده است.

سریع در پایان اضافه کرد که یگان موشکی یمن همچنین توانسته نقاط تمرکز دشمن را با دو موشک بالستیک در هم بکوبد.

طبق اعلام سخنگوی نیروهای مسلح یمن، موشک‌ها دقیقا با اهداف برخورد داشته‌اند و در پی این اقدام، تعداد زیادی کشته و مجروح شده‌اند.

این حمله در حالی صورت گرفته است که روز دوشنبه و پس از هشدارهای مکرر صنعاء به ابوظبی درباره مداخله در امور داخلی یمن و تلاش برای تنش‌زایی در این کشور، رسانه‌های اماراتی خبر دادند که نقاطی در این کشور هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

این گزارش‌ها در حالی منتشر شدند که «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن پیش از انجام این حمله در گفت‌و‌گو با شبکه «العربی» خبر داده بود: «معامله‌ای میان عربستان سعودی و امارات وجود دارد که به موجب آن، عربستان سعودی تمام استان‌های جنوبی یمن از جمله شبوه را به امارات تحویل می‌دهد و به ازای آن، امارات تمام ظرفیت‌های نظامی خود را همچون گذشته [در یمن] به کار خواهد گرفت».

البخیتی هشدار داده بود: «ما از اینجا به امارات توصیه می‌کنیم که به اقدامات تنش‌زای خود ادامه ندهد چراکه اگر این تنش ادامه پیدا کند، یمن مجبور به حمله به عمق خاک این کشور خواهد شد. ما در وضعیت جنگی قرار داریم».

پس از این هشدار، منابع رسانه‌ای، روز گذشته (دوشنبه، ۱۷ ژانویه) از انفجار در سه تانکر حامل نفت در منطقه «المصفح» در امارات و آتش‌سوزی پس از آن خبر دادند. المصفح منطقه‌ای صنعتی واقع در جنوب غربی ابوظبی، در امارات است. 

ساعاتی بعد، سخنگوی نیروهای مسلح یمن رسما اعلام کرد که نیروهای یمنی، فرودگاه‌های دبی و ابوظبی را هدف حمله موشکی و پهپادی قرار داده‌اند.

 


ارتش یمن مواضع مزدوران اماراتی را با موشک در هم کوبید