۹۷.۶ درصد جمعیت هدف ۱۰ تا ۴۹ سال شهرستان بروجن باسوادند

خبرگزاری ایرنا :

مسعود ملکی روز چهارشنبه در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بروجن تاکید کرد: برنامه‌ریزی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی و برگزاری جشن باسوادی ۱۰۰ درصدی این شهرستان در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: در این راستا اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بروجن همکاری لازم را داشته باشند و نسبت به تسهیل در روند باسوادی افراد واجد شرایط اقدام کنند.
ملکی تصریح کرد: ارائه مشوق‌هایی برای حضور بی‌سوادان در کلاس‌های سوادآموزی و برگزاری دوره‌های آموزشی با کمک دهیاران و شوراهای اسلامی در رسیدن به این هدف تاثیرگذار و نقش‌آفرین است.
وی یادآور شد: جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی در روستاهای دارای ۱۰۰ درصد جمعیت باسواد شهرستان بروجن برگزار خواهد شد.
معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن برای عملیاتی شدن برنامه‌های سوادآموزی در این شهرستان ضروری است.
بهمن خدادادی تاکید کرد: میانگین باسوادی کشور تا زمان برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ برابر ۹۴.۷ درصد و در استان ۹۴ درصد بوده است.
وی افزود: از سال ۱۳۹۵ تاکنون این میانگین افزایش یافته و براساس منابع رسمی سامانه سواد آموزش و پرورش جامعه هدف سوادآموزی ۱۰ تا ۴۹ سال کشور ۹۷.۱ و در استان ۹۶.۸ درصد است.
خدادادی تصریح کرد: ۲۰۰ نفر از آموزش‌دهندگان حوزه سوادآموزی استان براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۹ جذب آموزش و پرورش و ۴۱ نفر مشمول طرح ایثارگری شدند که مراحل استخدام آنان در دست اقدام است.
وی اظهار داشت: تعیین تکلیف تمامی آموزش‌دهندگان حوزه سوادآموزی در سطح ملی و استان در دستور کار قرار دارد.
به گزارش ایرنا، بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

۹۷.۶ درصد جمعیت هدف ۱۰ تا ۴۹ سال شهرستان بروجن باسوادند